IRAN TRANSFO.COM
 
 
تاريخ :
4/6/1396
 
عنوان :

برگزاری دوازدهمین جلسه شورای مدیران

   
توضيحات:

دوازدهمین جلسه­ ی شورای مدیران صبح  روز چهارشنبه اول شهریور ماه با حضور مدیریت محترم عامل، مدیران عامل شرکتهای اقماری و معاونین و مدیران جدید گروه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید تشکیل گردید. در ابتدای این جلسه جناب آقای مهندس موسوی، دبیر محترم این شورا به پی­گیری انجام موارد مطروح در جلسات قبل شورای مدیران پرداختند. این موارد عبارت بودند از: صدور مفاصا حساب جهت تسویه مطالبات، برگزاری جلسات با مشتری و سمینار هم اندیشی مدیران، روند برنامه ریزی چاپ نشریه تخصصی دو زبانه ترانسفورماتور، سنجش رضایت مشتری، یکسان سازی قیمت ترانسفورماتورهای توزیع و روند جذب نیروهای ستاد در صف که هر کدام از مدیران مرتبط با موضوعات طرح شده به روند فعالیتهای انجام شده در این راستا پاسخ گفتند.

سپس طبق دستور مدیریت محترم عامل، هر یک از مدیران حاضر در جلسه ضمن عرض تبریک به مدیران جدید، گزارشی از وضعیت و مسائل جاری مجموعه های تحت الاختیار خود را ارائه نمودند. تمرکز بر افزایش سفارشات تولید در حوزه ترانسفورماتورهای قدرت و تامین سریعتر برخی مواد اولیه، مدل های پیشنهادی کمیته قیمت گذاری محصول، نوسازی برخی ماشین آلات مستهلک خط تولید، تمرکز بر طرح توسعه و سازه نیمه کاره جنب خانه های سازمانی، بررسی طرح جدید تولید ترانسفورماتورهای توزیع، جابجایی نیروهای ستاد به صف جهت تامین نیازهای صف، بازنگری استراتژیک مدل قیمت گذاری توسط واحد برنامه ریزی، افزایش سرمایه شرکت ترانس پست پارس و خرید بخشی از سهام شرکت پارس سویچ توسط این شرکت، تمدید قرار داد بیمه کارکنان با اضافه شدن مجموعه ری به این قرارداد و توافقات انجام شده با بیمه ایران ، از مواردی بود که در این بخش حاضرین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

از خبرهای مسرت بخش این جلسه نیز تولید و تست موفقیت آمیز بیش از 12000مگا ولت آمپر ترانسفورماتور با ولتاژهای بالا، ارتقا کیفیت ترانسفورماتورهای تولید شده و اذعان مشتریان بر برتری این ترانسفورماتورها از نمونه های اروپایی، تولید مقره فیوزکات اوت درشرکت مقره سازی صدف گستر و تولید نمونه ی  برخی محصولات جدید دیگر توسط این شرکت بود که مدیریت محترم عامل این دستاوردها را در مجموعه صنعتی ایران ترانسفو قابل تقدیر دانستند .

در بخش دوم این جلسه مدیریت محترم عامل به سخنرانی پرداختند. ایشان سخنان خود را با تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین روز پزشک آغاز نمودند .

سپس دکتر ارسلان فتحی پور به جابجایی های اخیر در سطوح مدیریتی اشاره نمودند و گفتند این جابجایی ها بر حسب تصمیمات هیئت مدیره و با هدف استفاده از تجربیات افراد پیش کسوت در سیاست های کلان شرکت صورت گرفته است. ایشان از خدمات ارزنده مهندس مهدوی در مدیریت کارخانه قدرت قدردانی نموده و گفتند با توجه به تجارب ارزشمندی که مهندس مهدوی در حوزه های مختلف شرکت دارند، در حال حاضر در سیاست گذاری های کلان شرکت به ایشان نیاز بیشتری داریم. مسئولیت سرپرستی کارخانه قدرت نیز به جناب آقای مهندس کولایی سپرده شده که توانمند و دارای سوابق خوبی در حوزه مدیریت تولید می باشند که ضمن تبریک، برایشان آرزوی موفقیت داریم . مدیریت محترم عامل در ادامه سخنان خود جناب آقای مهندس داود جعفری را به عنوان مدیر عامل کارخانه ری معرفی و گفتند با توجه به اینکه ایشان سوابق مدیریتی در این شرکت داشته اند امیدواریم که در این سمت جدید موفق و پیروز باشند و از جناب آقای مهندس علیمحمد سپاسگزاریم که زحمات فراوانی را در شرکت ری متحمل شدند و در حال حاضر از تخصص ایشان در پروژه عظیم JVکه به تخصص و مهارت زیادی نیاز دارد بهره مند خواهیم شد. سپس ایشان برای مهندس شهبازی به عنوان یک فرد ساعی و زحمتکش در سمت جدید مدیریت عامل کارخانه توسعه پست آرزوی موفقیت نمودند وضمن تقدیر از زحمات بی شائبه و بسیار ارزشمند مهندس کاظمی در شرکت توسعه پست، مسئولیت جدیدشان در شرکت عایقی را تبریک گفتند. دکتر فتحی پور در خصوص انتصاب جناب آقای مهندس تقی لو گفتند : با توجه به اینکه مهندس تقی لو به عنوان یک پیش کسوت سوابق درخشان و تجارب خوبی در حوزه های بازرگانی دارند ، تصمیم  بر این شد  که از تجارب ایشان در حل مسائل بازرگانی و حرکت به سمت موفقیت در این زمینه استفاده بیشتری گردد لذا حضور ایشان به عنوان مشاور عالی و عضو موظف هیئت مدیره بازرگانی  فرصت مغتنمی است که انشالله از آن بهره مندخواهیم شد.در ادامه دکتر فتحی پور ضمن معرفی دکتر قادری به عنوان مدیر عامل موسسه تحقیقات گفتند ایشان متخصص در زمینه صنعت برق هستند و سالها مدرس دانشگاه بوده اند و امیدواریم موسسه تحقیقات با حضور ایشان کارآمد تر از گذشته فعالیت نماید .

مدیریت محترم عامل در ادامه صحبتهای خود عنوان نمودند  همه ی ما در کل یک مجموعه هستیم و در یک سنگر فعالیت میکنیم اینکه در کدام قسمت از سازمان باشیم و چه کاری انجام دهیم مهم نیست. مهم این است که با وحدت ، همدلی و کمک هم بتوانیم چرخهای این صنعت عظیم را به خوبی حرکت دهیم و  برند ایران ترانسفو را کماکان درخشان حفظ نموده و با هم اندیشی این شرکت را به جایگاه در شان خود برسانیم.بدیهی است با توجه به ضرورت ها و نیاز ها تغییرات و جابجایی هایی خواهیم داشت و این جابجایی ها خوشبختانه همواره سمت و سوی مثبت داشته و جهت بهره مندی بیشتر از افراد متخصص و با تجربه است. چرا که در موقعیت کنونی که حضور در بازار و سیاست گذاری صحیح حرف اول را می زند وجود اتاق فکر ضروری است و بایستی بدنه مدیریت بقدری تقویت گردد که قدرت مقابله با شرایط دشوار کنونی را داشته باشد.

در ادامه مدیریت محترم عامل به بحث کیفیت پرداختند و گفتند تمرکز بر ارتقا کیفیت کالا با توجه به حضور رقبا جزو اولویت هاست و حرکت در این مسیر مانند حرکت بر لبه تیغ است . بایستی بر استانداردهای کیفی محصولمان تمرکز ویژه ای نماییم چرا که کوچکترین خطایی در این زمینه ضررات جبران ناپذیری به مجموعه وارد خواهد آورد. همچنین ایشان به بحث بروکراسی خرید کالا در شرکت نیز اشاره نموده و از روند کند آن اظهار نارضایتی نمودند و گفتند در انجام کارها بایستی ضمن در نظر گرفتن صلاح و صرفه سازمان باید سریعتر جهت دسترسی به اهداف اقدام نماییم و هر کار زائد و بیفایده ای را که منجر به اتلاف وقت می گردد حذف نماییم.

 در انتهای جلسه مدیریت محترم عامل ضمن اشاره به وضعیت خوب وصول مطالبات و پرداخت سود سهام تکلیفی و تهاتر های مالیاتی انجام شده، برای تک تک دست اندرکاران مجموعه آرزوی موفقیت نموده و جلسه را با ذکر صلواتی بر محمد(ص) و آل محمد به پایان رساندند.